Promocje


Edge beveler 1 Edge beveler 1 39,90 zł 44,50 zł

Ścinki skór 1 kg Ścinki skór 1 kg 22,00 zł 25,00 zł


Swivel knife Swivel knife 69,50 zł 74,50 zł

Australian strander Australian strander 105,00 zł 119,00 zł

Narzędzia do skóry - co wybrać na początek ?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań osób, które zaczynają swoją przygodę ze skórą, jest: „Jakie narzędzia do skóry powinienem wybrać na początek? Jakie narzędzia uważasz za niezbędne?”

Najważniejsze narzędzia do prac w skórze to:

- dobrej jakości szydło,

- groover,

- edge beveler.

 

1) Szydło - jest najważniejszym narzędziem w Twoim warsztacie. To z niego będziesz korzystał najczęściej - tutaj nie ma sensu oszczędzać na jakości. Szydło musi mieć solidną oprawę, którą będzie się wygodnie trzymać. Dodatkową zaletą jest metalowa końcówka oprawki (tak jak w wiertarkach), która pozwala na szybką wymianę szydła.

 

2) Groover - jest to narzędzie za pomocą którego można wyciąć rowek, w którym znajdować będzie się szew. Dzięki jego zastosowaniu szew jest równy i mniej narażony na przetarcia. Na rynku istnieją zasadniczo 3 rodzaje tego narzędzia:

  • Pro stitching groover: z ostrzem umieszczonym centralnie, które może być zastąpione znajdującą się w zestawie końcówką do wyciskania rowków. Jest to najdroższa wersja, oferuje jednak najwięcej możliwości.
  • Groover z szybką regulacją ostrza: najbardziej popularna wersja tego narzędzia. Ostrze znajduje się na regulowanej ramie w kształcie litery „L” i regulowane jest za pomocą obrotowego pierścienia.
  • Groover (czasami saddle groover): ta wersja charakteryzuje się mniejszym ostrzem, przez co idealnie nadaje się do drobniejszych prac (np. paski do zegarków). Ostrze regulowane jest za pomocą śruby.

 

O ile nie będziesz skupiać się na drobnej galanterii polecam jeden z dwóch pierwszych rodzajów tego narzędzia. Oba doskonale nadawać się będą do wyrobu pochew na noże, torebek, portfeli.

3) Edge beveler - narzędzie do fazowania krawędzi skóry, co pozwala na jej wygładzenie i zaokrąglenie, dzięki czemu gotowy produkt posiada profesjonalny wygląd. Kolejne narzędzie którego będziesz używał przy każdym swoim projekcie. Edge beveler występuje zwykle w 5 rozmiarach:

1 - najmniejszy, polecany do drobnej galanterii (portfele, paski do zegarków etc.)

2-3 - dwa najbardziej uniwersalne rozmiary

4-5 – przydatne kiedy będziesz pracować z naprawdę grubymi skórami

 

Te trzy narzędzia do skóry uważam za podstawowe i niezbędne w każdym warsztacie. Ich zastosowanie ułatwi Ci pracę, pozwoli zaoszczędzić czas oraz poprawi wygląd każdego projektu.

Sklep internetowy Shoper.pl